12 Aralık 2012 Çarşamba

Turkcell TEKNOLOJİ ZİRVESİ /2012  
       " Müşterilerinize sunduğunuz ürün ve servislere bir anlam katın. Tüm ürün ve servislerinizin şu 5 özelliğe sahip olması gerekir. Derinlik, Zeka, Zerafet, Kudret, Bütünsellik. Turkcell ürün ce servislerinde bu özellikleri hesaba katıyor."

     bu yıl üçüncüsü geçtiğimiz 20 Kasım 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesinin pogramı görünce katılma isteği duydum. Detaylı Programa aşağıdaki linkten ulaşabilrsiniz.
http://www.turkcell.com.tr/SiteAssets/Hakkimizda/genel/teknoloji-zirvesi-program-2012.jpg

Programın açılış konuşmasını Turkcell ceo su Süreyya Ciliv yaptı ardından ismini çok duyduğum, ama ünlü kitabı  "Girşimcinin Elkitabı"nı bir türlü okuyamadığım yazar, dünyaca ünlü teknoloji ve pazarlama gurusu ve "Evangelist" konseptini iş dünyasına kazandırdığını düşündüğüm kişi yani "Guy Kawasaki" devam ettirdi.
 Burada belirtmeliyim ki ciddi bir organizsayon sorunu oldu zira Guy'ın konuşmasını dinlemek için aldığımız kulaklıklar çalışmıyordu. Kawasaki, "İnavasyon Sanatı" başlıklı bir konuşma yaptı ve Turkcell'in sunduğu altyapı ve akıllı teknolojilerdeki öncü rolu ile Türkiyede ki şirketler için büyük bir şans olduğuna dikkat çekti. Turlcell Superonline'ın sunduğu 1000Mb/s internet hızını duyan Kawasaki, bu hızdaki bir internet için Türkiye'ye  taşınabileceğini  de söyledi. Konuşmasını devam ettirirken Üürn ve Servis üreticilerine şu tavsiyelerde bulundu. " Müşterilerinize sunduğunuz ürün ve servislere bir anlam katın. Tüm ürün ve servislerinizin şu 5 özelliğe sahip olması gerekir. Derinlik, Zeka, Zerafet, Kudret, Bütünsellik. Turkcell ürün ce servislerinde bu özellikleri hesaba katıyor."

-İnsanların ürünlerinizi satın alması için onlara daha fazla neden sunun
-Siz işinizi iyi yapın. Elebtte sizi çok sevenler kadar nefret edenlerde olacaktır.Bunda bir sorun yok.
-İnovasyon yapmak istiyorsanızmükemmeli bekleyerek vakit kaybetmek yerine hemen harekete geçmelisiniz.

Guy Kawasaki
Kahve molası sonrasında farklı slaonlarda farklı oturumlar yapıldı. Ben de "Şimdi Konuşma sırası Makinelerde" isimli oturuma katıldım. İSKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Çetin Çibuk'un verivi bir konuşması oldu burada sonrasında "Teknolojiyle Fark Yaratan Belediyecilik" oturumuna katıldım. Güngören, Beyoğlu ve Fatih Belediyelerinin yaptıkları çalışmaları dinleyip "Yeni Medya X.Y.Z Jenerasyonlarını Nasıl ele geçirdi" isimli oturuma katıldım. Moderatörlüğünü Serkan Kuzuloğlunun yaptığı oturumun konukları; Mustafa SANDAL, (Turkcell Reklamlarında oynadığı için sanırım) Sarp APAK ve Trendyol Kurucusu & CEO su olan Demet MUTLU idi.  Bence Serkan Kuzuloğlunun esprili bir moderatörlük yapmasıyla ve Demet Hanımın da çok tatlı gülümsemesiyle enerji dolu bir oturum oldu.
Kahve ve Yemek molalarında "Geveze" olarak bildiğimiz  radyo programcısı, çekilişler yaparak hediyeler dağıttı. Fuayedeki stand alanında, Turkcell ürün, servis ve çözümlerinin yanı sıra Turkcell iş ortaklaırnın ve tedarikçilerinin ürün ve servisleri tanıtılıp katılımcılara demolar yapıldı.

Ayrıca Zirvenin ev sahipliğini yapanTurkcell Kurumsal sorumlusu Selen Kocabaş, bu yıl ki teknoloji zirvesine 3.500 kişinin katıldığını belirtti, bence inanılmaz bir rakam tam günlük bir zirve için.
 Tüm oturumlar gün sonunda sona ererken kapanış konuşmaısnı yapmak üzere "Cem Yılmaz TKNLJ 2012 sahneye çıktı. Çok güldük, çok eğlendik zira Cem Yılmaz'ı bedava izlemenin mutluluğu ayrıydı :) daha bitmedi akşam partisini yapmak üzere isteğe bağlı olarak  başka bir slaonda kokteyl eşliğinde Model grubunun canlı performansını izledik, öğrendik, tanıştık, güldük eğlendik, çok güzeldi herşey :) Teşekkürler Turlkccell...

 
 
 
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar