25 Mart 2014 Salı

RİHANNA 

Rihanna, Rihanna olmak istiyor. Rihanna örnek alınacak bir insan olmak istemiyor.

Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip ünlü sanatçı  "Diamound Tour Word  Turkey"  turnesi kapsamında  30.05.2013 İnönü Stadında Konser verdi. Kardeşimle izlemeye gititk.  Şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü o trafiğe hiç kalmadan en önce Diamound kısmında izleme şansı bulduk.  Ben anlatamam o duygularımı, özünü sevdiğim, başarısını takdir ettiğim, garip ama arkadaşım gibi gördüğüm bir sanatçı. Sahneye o çıkışı, İstanboool! diye bağırışı fazlasıyla sevimliydi benim için :) Keyf aldığım ve teknolojinin dibine kadar kullanıldığı bir konserdi. 
    Barbadoslu olan Rihanna; şarkıcı, söz yazarı, kültür elçisi, video yönetmeni, moda ikonu, moda tasarımcısı, aktrist. Ayrıca Barbados nerede? diye soracak olanlar olabilir. Güney Karayiplere çok yakın bir ada ülkesi. Amerikan Ülkesi. 

Ne Madonna ne Britney ne de Lady Gaga kimse bu kadar kısa sürede bu kadar fazla hit şarkı yapamadı.
Yaşını da hesaba katacak olursak 21. yüzyılın en büyük müzik figürlerinden biri olacağı aşikar.
Ayrı ayrı her bir şarkısı dünya genelinde en az bi 100 milyon kişi tarafından dinlenip, seviliyordur. Ayrıca İsrail konserinden Filistine selam çakmış. Tepki üzerine de sahneye 2 saat geç çıkmış. benden de selamlar kendisine :)


Gidemeyenler için ayrıntılara geçelim;
  • Mother Mary şarkısını söyelemdi çünkü müslüman ülkeyiz biz ve şarkı Hristiyanlığı anlatıyor ki çok mantıklı bir karar.
  • Rihanna konserinin açılış şarkısı olarak Phresh Out The Runway'i seslendirdi. Eski aşrkılarından; Man Down, Umbrealla, Rude Boy, Where Have You Been, Please Don't Stop The Music, We Found Love şarkılarını ard arda seslendirdi. Yeni albümünden de Pour It Up, Brithday Cake şarkılarını seyirciyle birlikte söyledi.
  • Sahnede "Thank You İstanbul" diyerek ayrıldı sonra ısrara dayanamayarak tekrar sahneye geldi. Stay ve Diamounds şarkısını söyleyerek konseri bitdir.
  • Türk Hayranlarımı seviyorum. Buraya tekrar gelmek için sabırszılanıyorum! Bu gece gerçekten çok özeldi. Teşekkürler İstanbool diye bağırdı.
  • Aksanında dolayı İstanbool! diye bağırdı.
  • Üç kez İlluminati işareti yaptı
  • Trafikten kaçıp deniz yoluyla gitmeyi tercih etti. Ancak sonradan havalimanında kıyafetleri unuttuğu için Marinada 1 saat'e yakın beklemek zorudna kaldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar