4 Eylül 2012 Salı


İtalyan su markası Acqua Panna

"Suyun kaynağına girmek banka kasasına girmek kadar zor. Sonunda kapı açıldığında kayaların arasından akan suyu görüyorsunuz. Bu su 15 yılda yeryüzüne ulaşıyor, o yüzden çok filtrelenmiş ve berraklaşmış oluyor."Geçtiğimiz günlerde Kanyon Kitchenette yemek yedim masaya gelen suya pek dokunmak istemedim ama şişe bana çok cazip gelince bir yudum içeyim diye düşündüm. İçtikçe içtim derken şişeyi bitirdim. Bu kadar lezzetli su içmedim desem yeridir. Daha önce bu şişede su servisi hiç yapılmamıştı, derken suyu biraz araştırdım öğrendim ki bu lezzetli su markası “ Acqua Panna” ile İstanbul Doors Group 3 yıllık anlaşma yapmış Ünlü su markası Acqua Panna ile İstanbul Doors Group, “iyi yemekle iyi suyu sunmak” ortak misyonuyla buluşarak, lezzet dünyasında işbirliğine imza atmış. Acqua Panna suyu Toskana topraklarında doğuyor ve İtalyanlar kaynağı gerçek bir hazine gibi koruyor.

Acqua Panna Türkiye’nin yeme-içme sektöründe lider markası olan İstanbul Doors Group’a özel ‘Doors Exclusive Edition’ şişelerini üretmiş. “Acqua Panna Doors Exclusive Edition”, Acqua Panna’nın dünyada ilk defa bir işletme gurubu için tasarladığı etiketli şişe olma özelliğini taşıyor. İstanbul Doors Group, senede ortalama 1 milyon şişe ile Türkiye’nin bu seçkin mekanlarında “iyi yemek ile iyi su sunmayı” hedefliyormuş.
Acqua Panna’nın misyonu, dünya çapında en kaliteli sofraların ve en özel anların vazgeçilmez suyu olmak imiş. İstanbul Doors Group’un da, iyi yemekle iyi su sunmayı hedeflediği aşikar.
Dünya Somelyeler Birliği tarafından S.Pellegrino ile beraber “gastronomi & şarap kültürüyle bağdaşan tek su” olarak tanımlanan Acqua Panna, içeriğinin yumuşaklığı, özel lezzetlere uyumu ile gastronomi dünyasında ayrıcalıklı bir yer tutuyor. Michelin rehberinin seçmiş olduğu Dünya’nın en iyi 100 restaurantının birçoğunda Acqua Panna servis ediliyor. Lafın özü, sudan da şişeden de pek hoşnut kaldım :)Acqua Panna Doors Exclusive Edition şişeleri nereler de satışa sunulacak? 

Acqua Panna Doors Exclusive şişeleri İstanbul Doors Group’un yurtiçindeki tüm işletmelerinde satışa sunulacak. Da Mario, Vogue, Anjelique, Kitchenette, Zuma, Aija, Gina, Mama, Carlotta Cafe&Deli, Poupon, Ca’Doro ve Gigi. 
Yeme-içmeyle ilgilenenler aklınızda olsun, İstanbul Doors Group Eylül 2012’de kurulacak ve Uluslararası sertifikasyon verecek Doors Akademi’yle yeme-içme sektöründe profesyoneller yetiştirmeye hazırlanıyor.

Hazine gibi korunuyor
Acqua Panna fabrikasını daha önce gezmiş Çağdaş Ertuna isimli gazeteci şöyle söylüyor: 
“Fabrikayı gezmek için bile üzerinizdeki bütün takıları çıkarmanız gerekiyor, özel ayakkabılar giyip başınıza bone takıyorsunuz. Yine de suya yaklaşmanız söz konusu bile değil. Her şey çok korunaklı. Suyun kaynağına inmek içinse ciple safariye çıkar gibi engebeli bir arazide ilerliyorsunuz. Neredeyse 100 metrede bir önünüze demir bir kapı çıkıyor. Şoför arabadan inip kapıyı açıyor, geçtikten sonra yine inip kapıyı kilitliyor. Elinde ancak bir gardiyanın elinde olacak kadar çok anahtar var. Bütün bu engelleri aşıp da kendinizi çelik bir kapının önünde buluyorsunuz. Acqua Panna’nın kaynağı işte bu çelik kapının arkasında. Suyun kaynağına girmek banka kasasına girmek kadar zor. Sonunda kapı açıldığında kayaların arasından akan suyu görüyorsunuz. Bu su 15 yılda yeryüzüne ulaşıyor, o yüzden çok filtrelenmiş ve berraklaşmış oluyor.

Ayrıca reklam filmi de şudur:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar